Почит към героите: тържествено откриване на паметник в Кресна

На 1 ноември 2025 г., събота, от 15:00 часа на площад „Кресненско въстание“ в Кресна ще се състои тържественото откриване на паметник на загиналите във Втората световна война.

Събитието ще бъде съпроводено със заупокойна молитва в памет на героите, дали живота си за свободата и достойнството на България. Жителите и гостите на града са поканени да се присъединят и да отдадат почит към загиналите, чиито подвиг остава жив в българската история.

Организаторите призовават всички граждани да се включат в това тържествено и сърдечно събитие, с което ще бъде съхранена паметта на нашите предци и предадена на бъдещите поколения.

„Нека заедно сведем глава пред подвига на нашите герои и съхраним тяхното дело“, призовават от община Кресна.

Свързани новини

Община Сатовча в готовност по зимното поддържане на пътищата на територията на общината

vesito

Община Благоевград въвежда телекеър услуга в подкрепа на уязвими граждани

vesito

Работна среща от типа „фокус група“ се проведе в община Струмяни

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.