Потушен е пожарът над село Сенокос, Община Симитли отмени бедственото положение

Снимка: Архив

 

Пожарът над симитлийското село Сенокос е потушен, съобщиха от Община Симитли. На 1 август избухна пожар в района на селото, който бързо обхвана горска територия. В продължение на дни в потушаването на огнената стихия се включиха пожарникари, горски служители от Югозападно държавно предприятие, служители на Регионална дирекция по горите – Благоевград, на Национален парк „Пирин“, военнослужещи и доброволци. В гасенето участваше и летателна техника, съобщава БТА.  Огънят е обхванал около две хиляди декара държавна горска територия, общински територии и земеделска земя, съобщават от Община Симитли. На мястото на пожара през почивните дни ще дежурят служители на териториално поделение „Държавно горско стопанство – Симитли“, съобщават още от пресцентъра на общината. Във връзка с нормализиране на бедствената обстановка на територията на общината и овладяване на пожара в района на Сенокос, със заповед на кмета на Симитли Апостол Апостолов се отмени и въведеното бедствено положение, което беше обявено часове след избухване на огнената стихия. На място през почивните дни дежурства ще дават служители на ТП “Държавно горско стопанство – Симитли”, съобщават още от Община Симитли.

Свързани новини

100% магистрала „Струма“ от Кулата до София след 4 години

vesito

В СЕЛО ИЛИНДЕНЦИ ОТПРАЗНУВАХА ТРИДНЕВЕН НАРОДЕН СЪБОР, ПОСВЕТЕН НА 120-ГОДИШНИНА ОТ ИЛИНДЕНСКО – ПРЕОБРАЖЕНСКОТО ВЪСТАНИЕ!

vesito

„5 минути за здраве“ в Благоевград – безплатни прегледи за превенция на рака на белия дроб

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.