Сн. Фейсбук групата „Забелязано в Пловдив и околността“
Пожар гори на Младежкия хълм в Пловдив. Пламнали са сухи треви.
Гори целият западен склон на тепето, като огънят е тръгнал от подножието и е обхванал голяма територия.
Сигнал за пламналите треви и храсти е подаден малко след 13:00 часа. Към мястото веднага са изпратени пожарникари.
Подстъпът за автомобили до хълма е само един, което затруднява придвижването на пожарните коли. Водоноска на „Паркове и градини“ помага за гасенето. На тепето няма вода.
Сн. Фейсбук групата „Забелязано в Пловдив и околността“
Районът е силно задимен, а гасенето на пожара се затруднява и от високите температури и бързото разпространение на огъня.
Младежкият хълм или Джендем тепе е най-високият в Пловдив. На територията му се срещат редки растения, както и 2 вида, включени в Червената книга на България. Обявен е за природна забележителност.