На Гергьовден: Храмов празник в село Габрово

10 казана курбан похапнаха стотици миряни на храмов празник на Гергьовден в благоевградското село Габрово. Черквата „Св. Георги“ е най-стара в цялата община, строена е между 14 и 15 век и се намира на около 800 метра от кметството.

Основният инициатор за възстановяването й е кметът на село Габрово Борислав Ханджийски. Той поздрави днес всички гости и даде начало на празненството. Зорка Сукалинска поведе хорото с българското знаме в ръце. На поляната край храма се извиха кръшни хора. За доброто настроение се погрижи оркестър „Веселие“.

Може да бъде изображение с 5 души и текстово съобщение

 

 

Свързани новини

Честит празник, скъпи деца! Безгрижно детсво, здраве и много игри! Д-р Арбен Мименов кмет на община Сатовча

vesito

Над 100 ентусиасти посрещнаха July Morning 2025 с величествен изгрев от връх Исмаилица в Рила

vesito

НОИ с важна информация за пенсиите. Тръгна по домовете

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.