Oбстановката остава критична, след като над 190 литра на квадратен метър дъжд буквално потопи къщите на хората.
В карловските села Богдан и Каравелово, които са най-засегнати от прииждането на река Стряма, предстои разчистването на тонове тиня и дървесина, влачени от водната стихия.
Подготвя се и временен мост между Богдан и Московец, за да се осигури транспортна връзка с откъснатите от бедствието.
Над 200 са наводнените къщи в 6- те бедстващи села в Карловско.
Справянето с пораженията ще отнеме около 2 месеца, прогнозира кметът Емил Кабаиванов, цитиран от БНР.
<iframe src=“https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fnovinite.bnt%2Fposts%2Fpfbid0xJ5CGCiMTpXCHgCg6zeZ1sXD2LqYKFmSzf3vLhUwuFAxJSWu1bzDNUxmUHcYXYj1l&show_text=true&width=500″ width=“500″ height=“709″ style=“border:none;overflow:hidden“ scrolling=“no“ frameborder=“0″ allowfullscreen=“true“ allow=“autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share“></iframe>“
Нямаме хора, които са без храна, без подслон и без медицинска помощ. От тук нататък ни чака описване на щетите, кандидатстване пред Междуведомствена комисия и много работа заедно с кметовете и с населението, както и с доброволци, които ще се отзоват“, обясни той.
Пострадалите семейства няма да могат да се справят сами, за обществените сгради също ще трябва помощ.
„В момента реката се е оттекла в коритото, но селото представлява едно дере, потънало в кал и тиня. Всички е в окаяно положение“.
„Читалището е в тиня. Салонът не може повече да се ползва, вътре има дървета. Нещо страшно е“, посочи секретарят на читалището.
Вече започна и организацията на доброволците, като вече има активни групи в социалните мрежи.