Журналисти от държавните медии в Благоевград излязоха на протест за достойно заплащане

Журналисти от трите държавни медии в Благоевград – БНР, Радио-телевизионния център и БТА – излязоха на протест днес по обяд с настояване за по-достойно възнаграждение. Те подчертаха, че заплатите им са критично ниски и често се доближават до минималната работна заплата, въпреки високата отговорност и професионализма, с които ежедневно изпълняват задълженията си.

Протестиращите журналисти настояват за спешни мерки срещу обезценяването на техния труд. Те посочиха, че въпреки финансовите затруднения, продължават да отразяват важните събития от региона и страната, често рискувайки безопасността си в кризисни ситуации.

Обществените медии в Благоевград от години са еталон за достоверна, професионална и навременна информация – факт, който според протестиращите следва да бъде оценен не само с думи, но и с реални действия, включително адекватно заплащане.

Протестът бе подкрепен и от представители на частни медии, които също споделят сходни проблеми с ниското заплащане и нестабилните условия на труд. Всички те се обединиха около тезата, че без уважение към журналистическия труд, обществото рискува да загуби надеждни източници на информация.

Свързани новини

Празник на българските традиции: Благоевград посреща над 800 ученици за конкурса „За хляба наш…“

vesito

Почина служител в Моргата в Благоевград

vesito

Гостуваща изложба „Кукерски игри-феерия от багри, магия и мистерия“ ще бъде открита в Разлог

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.