Дупница отбеляза 139 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия

С полагане на цветя и венци в Дупница бяха отбелязани 139 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия.
Церемонията се състоя пред паметната плоча на опълченците от Дупнишкия край, като празничната програма продължи на пл.”Свобода “ с издигане на националния трибагреник и участие на местни самодейни състави.
Цветя и венци бяха поднесени от името на кмета на Община Дупница, на Общинския съвет, на политически партии, на читалищни, музейни и театрални дейци. Много граждани и общественици също дойдоха да засвитеделстват своето уважение и признателност и да почетат паметта на героите и мъчениците, дали живота си за Съединението на България.
Община Дупница благодари на всички, които почетоха и уважиха героите, на които и до днес дължим обединената си родина!
Честит празник на всички българи!
Може да бъде изображение с 4 души, сегуей, паметник и текстово съобщение
Може да бъде изображение с 3 души, дирндъл и паметник
Може да бъде изображение с 10 души и кларинет

Свързани новини

Времето днес, прогноза за понеделник, 10 март

vesito

Лятна академия за децата на община Струмяни

vesito

Родолюбци почетоха 117 години от трагичната смърт на Мануш Войвода

vesito

Публикувай коментар

* Във връзка с решение на Европейския съд в Люксембург, ви уведомяваме, че авторът на коментара под тази статия носи съдебна отговорност за послания, които са нецензурни, насаждат омраза, призовават към насилие или са клеветнически.