/Видео/ Пирин отново се издъни, Радуканов: няма бюджет, целта е да не изпаднем

Отборите на Пирин (Благоевград) и Левски завършиха при резултат 0:3 в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Резервата Жунио Мапуку вкара красив гол с пета в 74-ата минута, а две по-късно Румен Сандев бе изгонен, след като спря откъсващия се Обертан. Отново Мапуку бе точен в 80-ата минута. С гол и в 90-та минута, Мапуку оформи хеттрик срещу Пирин.

Станислав Костов, Антонио Вутов и Давид Яблонски стреляха далеч от вратата, като двамата вратари - Митрев и Макенджиев нямаха работа през първите 45 минути. Ради Кирилов се контузи, като бе заменен от Анти Рениа в 41-ата минута. Николай Йорданов пък показа шест жълти картона.

Втората част започна с положение за "сините". Роман Прохазка бе намерен от Цветкович. Словакът стреля, но Макенджиев без проблеми спаси. Препълненият Сектор "Б" показа своята хореография, след което феновете запалиха множество факли.
Жуниор Мапуку замени Буш в 54-ата минута. В 68-ата минута Рениа пропусна най-чистото положение в мача. Той бе изведен зад синята защита, но стреля встрани от вратата, когато остана очи в очи с Митрев.

Гостите търсят първа победа далеч от "Георги Аспарухов", а двубоят е дебютен за Делио Роси далеч от "Герена".
Той прави две промени от мача с Дунав (Русе). Димитър Пиргов сменя Георги Ангелов, а Сержиу Буш е титуляр за сметка на Жуниор Мапуку.

Милен Радуканов също прави две промени от последната среща Етър, когато "орлетата" отстъпиха с 1:2 във Велико Търново. Радослав Кирилов и Даниел Младенов играят вместо Костадин Ничев и Димитър Благоев.