Орлетата записаха убедителна победа в контролата с Германея

Пирин победи в поредната си лятна контрола, след като се наложи убедително с 6:1 над Германея С.Баня. Орлетата доминираха през целия двубой, като можеха да отбележат и още попадения.
Евентуалното ново попълнение Конър Хендерсън остана на терена през целия мач, като се отчете с отлична асистенция за второто попадение в срещата в 14та минута, дело на Костов. Две минути преди това точен за Пирин беше Благов.  През втората част зелените нанизаха още 4 гола. Разписаха се Рения в 48та, на два пъти Младенов, който отбеляза от дузпа в 51та и от центриране с глава в 79та, а редовното си попадение в тези контроли сътвори и Суда в 66та минута на мача.