Грозно! Екшън на мач на ОФК Пирин- юноши до 19 години

Грозни сцени, скандали и меле след Нефтохимик – Пирин, орлетата напуснаха стадиона с полиция

0

Есенният полусезон в Елитната група до 19 години завърши с … масово меле.Скандалът се случи след срещата Нефтохимик – Пирин (Благоевград) от 15-ия кръг на шампионата. Двубоят, който се игра в Българово, завърши 3:3.

.За съжаление, сцените след края на мача изместват акцента от футболните събития на терена, които определено заслужават внимание Ето и развитието на мача:

През първата част домакините поведоха с 2:0. Юношеският национал Димо Кръстев вкара от фаул, а Денислав Минчев удвои преднината на домакините.

След почивката Пирин стигна до пълен обрат. Два гола за гостите отбеляза Ивайло Михайлов, един добави Асен Крушовски.

В четвъртата минута на добавеното време на срещата Нефтохимик изравни чрез Георги Копарански.

След последния съдийски сигнал настъпва масов бой на терена.Според гостите от публиката са хвърлени банан и бутилка вода към футболист на Пирин, след което 6-7 от зрителите са влезли на терена и започват сблъсъци между публиката и играчите на Пирин. Състезателите на Нефтохимик също се включват. Двама от футболистите от Благоевград са с аркада.

Според домакините футболистите на гостуващия отбор са дразнили и провокирали по време на целия мач играчите на Нефтохимик и са предизвикали мелето. От Нефтохимик отрекоха да има навлизане на публика на терена.

След като ситуацията е овладяна по някакъв начин, гостите чупят част от съблекалнята. На място пристигат три патрулки, които помагат на Пирин да напусне стадиона час и половина след края на мача.

От Благоевград настояват за спешни мерки, извършителите да бъдат разкрити. Посрадалите ще си извадят медицински.

От клуба излязоха със становище:

Във връзка с днешния инцидент след мача на ОФК Пирин ЕООД Благоевград за юноши до 19 г. от първенството на Елитна група U19 на България, ръководството на клуба призовава за най-строги мерки и безкомпромисност при взимането на решенията спрямо клуба домакин ФК Нефтохимик Бургас, както и бързо разкриване на извършителите на побоя над юношите на благоевградския клуб.
Пострадалите футболисти на ОФК Пирин са получили първа помощ и ще си извадят официални медицински за нараняванията, които са получили.
След края на двубоя, завършил 3:3, с гол на домакините дълбоко в добавеното време, както и тенденциозно съдийство от бургаския рефер Валентин Железов спрямо Пирин Благоевград, веднага след последния съдийски сигнал, състезателите на орлетата са нападнати от привърженици на Нефтохимик, както и от хора от техния щаб. В следствие на нападението, няколко състезатели на Пирин са пострадали и имат различни наранявания. Момчетата са добре, без опасност за живота, но с външни последствия. Утре ще им бъде направен по-обстоен медицински преглед.