В оспорван мач Берое надигра Пирин с краен резултат 3:1!

0 89

За временното 1:1 на полувремето се разписа Даниел Младенов за пиринци

Берое победи Пирин у дома с 3:1 във втория мач от 21-ия кръг на „А“ група. С трите си гола старозагорци взеха три точки, като събраха общо 33, но излязоха поне временно на второто място в класирането след мача.

За старозагорци точни бяха Венци Василев, Неманя Милисавлевич и Исмаил Иса. За временното 1:1 на полувремето пък се разписа Даниел Младенов за пиринци. В 10-ата минута след изпълнение на корнер най-високо скочи Венци Василев и с глава вкара за 1:0, като топката леко докосна и главата на Мартин Тошев от Пирин.

Старозагорци владееха инициативата, но рязко бяха съсечени от голова атака на „орлетата“. Антон Костадинов центрира отдясно от ждроб, а пред вратата новото попълнение Даниел Младенов бе готов да засече топката и го направи за 1:1 в 24-ата минута.
В 30-ата минута добра атака на домакините завърши с удар от удобна позиция на Игор Джоман, но вратарят на Пирин Красимир Костов се прояви чудесно и спаси, пише gong.bg.

В 55-ата минута Милисавлевич намери път към мрежата на Пирин и вкара великолепен гол. Той си намести топката на левачката и от двайсетина метра я прати в горния десен ъгъл за 2:1.

Мачът бе бърз, двуостър и с много положения и пред двете врати, но по-опитният тим на Берое взе своето в крайна сметка.

Благоевградчани до края опитваха да вкарат нов гол, но Младенов и Тошев направиха пропуски. Така мачът приключи 3:1 за Берое.