Волейболистите на Пирин Разлог попариха амбициите на Левски и Владо Николов

0 439

Волейболният клуб Пирин Разлог победи Левски на Владо Николов в мач от ¼-финалната серия във волейболната Суперлига. На домашна сцена волейболистите на Северин Димитров победиха „сините с 3:0 гейма (25:17, 25:23, 32:30). В зала „Септември“ атмосферата беше страхотна и вдъхнови своя отбор да нанесат сериозен удар по амбициите на Левски.

Първият гейм беше като студен душ за „сините“. Те записаха 6 грешки от начален удар и имайа само една директна точка, като изобщо не затрудниха посрещането на Пирин. Домакините демонстрираха успеваемост в атака и напълно логично спечелиха гейма с разлика – 25:17.
Втората част беше малко по-равностойна. Момчетата от Разлог разчитаха на силната си блокада и именно с блок на Георги Чалъков домакините взеха решителната точка 24:22, а това им помогна и да затворят гейма с 25:23, пише още „Gong.bg“.

Блокадата на Пирин Разлог продължи да работи безупречно и в третия гейм. Пиринци поведоха убедително с 15:10, но Левски успя да се върне в гейма. Блокаут на Ради Попов от Пирин даде първи мачбол за домакините при 24:22 , но столичани го отразиха и успяха да изравнят резултата с блокада на Смилен Мляков. Тимът на Владо Николов излезе напред и геймът стана точка за точка.

Пирин все пак се задържа в мача и отново излезе напред при 27:26 след успешен блок срещу Александров. Всичко приключи при лошо проведена атака за Левски и Пирин спаси топката и организира мигновено нападение и на свой ред, Ради Попов завърши резултатно по диагонала за 32:30.

Следващият мач е на 12-ти март,понеделник. Като домакин,ще бъде Левски. Серията се играе до 2 победи от 3 мача.