/Видео/ Пирин загуби! Напуска ли Радуканов?

0 11

Отборът на Пирин (Благоевград) загуби от Верея (Стара Загора) с резултат 1:2 в среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига. В последната минута на първата част Суда и Костадинов пробваха рефлекса на Аргилашки. Не е тайна, че орлетата имат финансови проблеми. Късата резервна скамейка и липсата на качествени играчи също играят огромна роля. Първият след удар от фаул, вратарят изби, а при добавката халфът стреля силно, но стражът спаси. Резултатът на стадиона в Благоевград откри Георги Андонов в 50-ата минута, след като засече с глава центриране на Венцислав Бенгюзов. Вторият гол в мрежата на Макенджиев бе дело на Осман Балде. В 56-ата минута Аймен Суда се възползва от груба грешка на Аргилашки и се разписа във вратата на гостите от Стара Загора.

Домакините се надяват да зарадват феновете си с победа, особено след неочакваното равенство с Витоша (Бистрица) в миналия кръг. Гостите обаче също не идват като обречени на стадион „Христо Ботев“ и вярват, че имат сили да вземат нещо от този мач.

Пирин има доста кадрови проблеми преди срещата. Заради наказание ще отсъства Анди Рения. Александър Башлиев още лекува разтежение, получено преди седмица и също няма да бъде на разположение на Милен Радуканов. Ирландецут Конър Хендерсън също лекува травма, а ветеранът Антон Костадинов ще играе в трети пореден двубой на обезболяващи инжекции.

В състава на Верея положението е малко по-добро, но и там имат своите проблеми. Участие в мача не могат да вземат наказаните Елиаш и Мунин. Старозагорци са разтърсвани и от финансови проблеми, които не са тайна за никого.инфо спортал

С оглед на това , че следващите два мача отбора на Пирин има две тежки гостувания, при евентуални загуби положението ще стане сложно. Дали Радуканов ще остане ще разберем скоро.