/Видео/ Отново разочарование за феновете! Пирин загуби от Славия…

Славия победи Пирин с 2:0!

0 823

Отборът на Пирин бе надигран и елиминиран от единайсеторката на Славия, в сблъсък от 1/16-финалната фаза в турнира за Купата на България.

Столичани се наложиха с 2:0, след попадения на Чунчуков и Йомов. Двамата футболисти бяха и най-дейните на терена, като не спряха да тормозят бранителите на съперника през всички 90 минути.

Пирин отпада, а носителят на купата продължава защитата на трофея си.

Първото полувреме задоволи претенциите и на най-взискателните фенове по трибуните, като предложи редица положения за отбелязване на попадения в двете врати.

Още в 4-ата минута се наложи Петков да се намесва решително, след като Христов опита шанса си с удар от близка дистанция, пише топ спорт. Опитният страж на „белите“ обаче се отчете с добра реакция и не позволи топката да влезе във вратата му.

Още толкова минути след това и Благов можеше да се разпише, но нова веща изява на Петков предотврати подобно стечение на обстоятелствата.

В 14-ата минута Шоколаров засече кълбото във вратата, но страничният съдия бе маркирал засада. Повторенията не бяха категорични, като останаха известни съмнения в правотата на взетото решение.

В 20-ата минута Ашковски се опита да прехвърли Ангелски, вратарят на Пирин реагира мигновено и с върха на пръстите си бутна топката нагоре, тя „кацна“ върху горната греда и излезе в корнер.

След точно половин час игра Йомов се отчете с чудесно центриране, Чунчуков засече кълбото с глава и резултатът беше открит.