/Видео/ Леден душ за Пирин в последните минути! ЦСКА измъкна победата с гол в продължението

0 1 028

Късен обрат вгорчи празника на хилядите благоевградчани на стадион „Христо Ботев“. Пирин загуби по драматичен начин от ЦСКА-София с 1:2 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Радослав Кирилов в 30-ата минута, а Александър Георгиев изравни в 88-ата минута. В самият край на продължението на мача и дойде леденият душ за „Орлетата“, Каранга вкара за 1:2 в 93 минута.За играч на мача беше избран Радослав Кирилов.

Гостите наложиха натиск с началния съдийски сигнал и в 6-ата минута можеха да открият резултата, когато Жеферсон центрира към Каранга, който от 5-6 метра с глава стреля над напречната греда.

Благоевградчани отговориха с опасен шут на Хендерсън след заучено положение от корнер, който Черниаускас изби в корнер.

В 12-ата минута Хендерсън изведе Кирилов сам срещу вратаря, Жеферсон го фаулира, за което получи жълт картон. Само 180 секунди по-късно Жеферсон извърши нов фаул, спирайки опасна атака на домакините, но пак се размина с изгонване.

В 25-ата минута орлетата бързо изпълниха фаул отляво, Кирилов бе оставен абсолютно непокрит и се наложи Черниаускас да го пресрещне, последва пас към Преслав Йорданов, който не успя да вкара в мрежата на гостите, тъй като стреля в крак на защитник.

Така се стигна до 30-ата минута, в която Пирин откри резултата. Хендерсън пусна великолепно към Радослав Кирилов, който изпревари Манолев и с диагонален шут под плонжа на Черниаускас отбеляза – 1:0 за благоевградчани.

В 42-ата минута Анте Рениа мина между трима футболисти в червено и шутира мощно от 18-19 метра, но Черниаускас спаси, пише още спорталбг.

До края на полувремето Десподов на два пъти имаше шанс да изпълни пряк свободен удар около границата на наказателното поле, но и двата му шута се спряха в стената.

В началото на втората част гостите опитаха да изненадат Костов с два далечни изстрела, но първият бе спасен от вратаря, а вторият, на Тиаго, излезе в аут.

В 70-ата минута червените бяха близо до изравняване на резултата, когато отбраната на Пирин буквално „замръзна“, но първо шут на Каранга бе блокиран, а после и Джеси не изигра положението по най-добрия начин.

След тази ситуация футболистите на Милен Радуканов видимо отпаднаха физически, халфовете и нападателите спряха да се връщат навреме в отбрана, което можеше да им коства скъпо в 83-ата минута, но Каранга стреля с глава в аут от 3 метра. Само 120 секунди по-късно отново голмайсторът на гостите не намери целта и пак след удар с глава от близка дистанция.